Jak wybrać telefon biurowy?

Nie sposób zaprzeczyć czy chociażby nie zauważyć, że telefon stacjonarny obecnie niemal zupełnie został wyparty przez telefony komórkowe. Warto jednak zaznaczyć, że taka sytuacja ma miejsce jedynie w życiu prywatnym, gdyż w biznesie wciąż większość firm opowiada się za tym, by telefon biurowy https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/ był w formie stacjonarnej. Niesie to za sobą wiele plusów. I – co ciekawe – będziesz naprawdę zaskoczony wyborem w sklepach! W związku z tym rodzi się pytanie jak wybrać telefon biurowy?

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz telefon biurowy dla swojej firmy? Przede wszystkim weź pod uwagę kilka istotnych parametrów, wśród których najważniejsze z pewnością będą m.in. wyświetlacz, dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie z niego i automatyczna sekretarka.

Opisując od początku, musimy powiedzieć, że telefon biurowy może mieć wyświetlacz czarno biały lub kolorowy. Jeśli nie chcesz męczyć swojego wzroku, wybierz telefon biurowy z podświetlanym wyświetlaczem, na którym wszystko będzie lepiej widoczne. Na ekranie ma bowiem pojawić się kilka istotnych dla ciebie informacji: numer telefonu, czas rozmowy, aktualną godzinę i datę. Upewnij się przed zakupem, czy wybrany przez ciebie telefon biurowy ma możliwość tworzenia własnej książki telefonicznej – to bardzo wygodne, gdyż w szybki sposób możesz połączyć się z wybraną przez ciebie osobą.

Jeśli potrzebujesz telefon biurowy z funkcją automatycznej sekretarki, zwróć uwagę na to, jak maksymalnie długie może być zostawione nagranie. Dowiedz się także, czy model, który wstępnie wybrałeś, pozwala ci na ustawienie własnej wiadomości dla osób dzwoniących. Bardzo wygodna dla przedsiębiorcy jest możliwość nieskomplikowanego zmieniania jej w każdej chwili, byś w awaryjnej sytuacji mógł zapisać nową wiadomość i np. zostawić numer zastępczy, pod którym będziesz dostępny.

Co jeszcze powinien mieć telefon biurowy? Bardzo praktyczne rozwiązania to m.in. tryb głośnomówiący, wskaźnik naładowania słuchawki, blokada klawiatury, wskaźnik siły sygnału (konieczny, jeśli planujesz z telefonu korzystać na większym obszarze niż jeden gabinet). Oczywiście mniej ważne, jednak nie zupełnie bez znaczenia będą również sam kolor obudowy, dźwięk dzwonka czy budowa. Nie ma co ich ignorować ze względu na zmysł estetyczny i wygodę. Trudno jest bowiem korzystać z czegoś, co już na pierwszy rzut oka przeszkadza nam w pomieszczeniu lub jest zwyczajnie niepraktyczne. Na szczęście obecnie wybór modeli na rynku jest tak duża, że twój telefon biurowy może być w pełni dopasowany do twoich potrzeb i zmysłu estetycznego.

Kiedy kupujesz telefon biurowy, niezależnie od jego modelu, zwróć również uwagę na jego baterię. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź długość czasu czuwania bez konieczności umieszczenia go w bazie i ładowania baterii.